Porady Dla Usuwanie .Consciousness File Virus z Windows 7

Ostrzeżenie, wiele skanerów antywirusowych wykrywa .Consciousness File Virus jako zagrożenie dla twojego komputera
.Consciousness File Virus jest oznaczony przez te skanery antywirusowe
Oprogramowanie antywirusoweWersjaWykrycie
Webroot2018.1.7325Ogólne
McAfee7.5.849539Trj.Win32..Consciousness File Virus.BC
StopBadware3.542303Wariant z Win64/trojański..Consciousness File Virus.B
ThreatHive5.4.435MacroAV, RealAV
Sugestia: Odinstaluj .Consciousness File Virus Całkowicie – do pobrania za darmo

.Consciousness File Virus może wejść do komputera za pomocą tego oprogramowania. Jeśli ich nie zainstalowałeś, pozbądź się z nich iMacOS (PPC) 2.0 , MSNBC Top Stories 1.1 , Sleepytime 2.1 , TriviaQuiz 1.2.3 , Fred 1.4.1 , Canari 1.5.1 , Silo 1.0.3 , 4Easysoft Sony XPERIA Video Converter , App Scanner 1.4.1 , Equinox Filters 1.1 , Diablo II , GanttPV Scripts 061226 , CueChronicle v3f , USB Backup 3.1.4 , Ph Client 0.2 , Go FTP 1.0.4 , Minute Timer , GoogaLoom 1.0b7

.Consciousness File Virus

Szczegółowa analiza zagrożeń .Consciousness File Virus

.Consciousness File Virus to niedawno zgłoszone złośliwe oprogramowanie, które ma funkcje szyfrowania plików i dlatego zostało sklasyfikowane jako oprogramowanie ransomware. Oprogramowanie raidomware zostało zgłoszone przez badaczy cyberbezpieczeństwa i zidentyfikowano, że używa kodów open source do kierowania użytkowników i szyfrowania kilku rodzajów plików przy użyciu silnych i bezpiecznych algorytmów szyfrowania. Głównym motywem takiego ataku jest udostępnienie plików użytkownikom jako nierozpoznawalne przez istniejący system operacyjny. Ponieważ pliki są szyfrowane, a zmiany ich rozszerzeń nie mogą być używane przez użytkowników tak jak poprzednio. Ransomware zostawia za sobą notatkę o okupie, która służy instrukcjom dla użytkowników i informuje ich o ataku. .Consciousness File Virus zostawia instrukcję w pliku tekstowym, który podaje dane kontaktowe, ponieważ nie określa kwoty okupu. Zakłada się, że użytkownicy nie mają innego wyjścia, jak tylko skontaktować się i zapłacić okup. Jednak tacy użytkownicy powinni wiedzieć, że hackerzy w czarnych kapeluszach nie są w stanie dotrzymać obietnicy, a kontakt może być wykorzystany jako szansa na uszkodzenie systemu poprzez wysłanie złośliwego oprogramowania ukrytego jako klucz odszyfrowywania. Wiadomo, że cyberprzestępcy po prostu ignorują użytkowników, których dotyczy problem, po otrzymaniu kwoty okupu. Dlatego rozsądnie byłoby nie kontaktować się z tymi zagrożonymi podmiotami w żadnych okolicznościach.

.Consciousness File Virus zaobserwowano, że używa się metod oszukiwania, aby się rozprzestrzeniać. Może być zainstalowany w systemie z pakietów oprogramowania, które są zwykle uzyskiwane z witryn oferujących freeware. Pakiety te zwykle zawierają zainfekowaną zawartość ukrytą w legalnych formatach plików, a zatem nie mogą być łatwo wykryte przez użytkowników podczas ich instalowania. Użytkownicy mogą również otrzymywać wiadomości spamowe zawierające ładunek oprogramowania ransomware, które są osadzone jako makra w dokumentach załączonych w tych wiadomościach spamowych. Wiadomości te są tworzone z pilnymi i alarmującymi tematami, które mają przyciągnąć uwagę użytkowników. Tekst zawiera nazwiska renomowanych firm i marek, które sprawiają, że wydają się być zgodne z prawem. W związku z tym użytkownicy mogą nieświadomie instalować .Consciousness File Virus, uruchamiając infekcyjne skrypty podczas czytania takich dokumentów.

.Consciousness File Virus natychmiastowo upuszcza swoją zawartość w kilku katalogach systemu i wprowadza modyfikacje w podkatalogach rejestru. Szyfruje pliki za pomocą algorytmów AES i RSA i dodaje rozszerzenie do plików. Notę o okup można znaleźć w systemie, który prosi użytkowników o kontakt na e-maile wymienione w notatce. Jednak użytkownicy mogą usunąć .Consciousness File Virus, wykonując następujące kroki.

Co zrobić, jeśli komputer się zarazić .Consciousness File Virus

Szkodnika infekcji zostało zaprojektowane przede wszystkim w celu przestraszyć użytkowników i skłonić ich pieniądze. To zajmie swoje pliki na zakładnika i żądanie okupu powrót ważnych danych. Ale teraz chodzi o to, co można zrobić, gdy system został zainfekowany przez wirusa .Consciousness File Virus? Oto kilka opcji, które można użyć, aby pozbyć się tego bolesnego infekcji.

Nie panikuj – Więc pierwszą rzeczą, nie panikuj, a następnie całkowicie sprawdzić system pod kątem plików roboczych. Jeśli masz jakiekolwiek pliki robocze, a następnie skopiować go na dysk USB.

Płatna Ransom – Inny wariant to można zapłacić okup i czekać, aby uzyskać pliki z powrotem. (Naprawdę zła opcja)

Użyj kopii zapasowej – Oczyścić Ci całe pliki systemowe, całkowicie usunąć infekcję z komputera oraz przywracania plików z dowolnej kopii zapasowej.

Usuwaj infekcje – Można również usunąć wirusa .Consciousness File Virus za pomocą narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania i usunąć wszystkie zainfekowane pliki. Później można odzyskać wszystkie dane za pomocą dowolnego narzędzia do odzyskiwania danych. (W przypadku, gdy nie masz kopię zapasową plików.) – Zalecana metoda.

Ponowna instalacja systemu Windows – Ostatnia opcja jest ponowna instalacja systemu operacyjnego Windows. Będzie to całkowicie usunąć wszystkie swoje dane, a także zakażenia. Dostaniesz całkowicie nowej infekcji bezpłatnego korzystania z komputera.

Jak usunąć wirusa z .Consciousness File Virus PC

Krok 1 – Uruchom komputer w trybie awaryjnym.

Etap 2 – Usuń zainfekowane pliki wejściowe rejestru.

 • Kliknij Windows Flag oraz przycisk R razem.

Windows-R-1

 • Wpisz “regedit” i kliknij przycisk OK

regedit

 • Znajdź i usuń następujące wpisy.

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREsupWPM

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesWpm

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain “Default_Page_URL”

HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Classes \ [.Consciousness File Virus]

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Uninstall \ [.Consciousness File Virus]

Delete

Krok 3 – Usuń z msconfig

 • Kliknij przycisk Windows + R jednocześnie.

Windows-R-1

 • Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter

msconfig

 • Przejdź do zakładki uruchamianie i odznacz wszystkie wpisy z nieznanego producenta.

system-configuration

Krok 4 – Uruchom ponownie komputer w normalny sposób.

reboot

Sprawdź swój komputer teraz. Jeśli wirus wbiegł wtedy można rozpocząć usig komputerze. Jeśli infekcja pozostaje następnie udać się do następnego etapu.

Krok 5 – Przywracanie systemu

 • Włóż dysk instalacyjny systemu Windows do napędu CD-ROM i uruchom ponownie komputer.
 • Podczas uruchamiania systemu, naciskaj klawisz F8 lub F12, aby uzyskać opcje rozruchu.
 • Teraz wybierz opcję rozruchu z dysku CD, aby uruchomić komputer.
 • Następnie po dostaniesz opcję odzyskiwania systemu na ekranie.
 • Wybierz opcję Przywracanie systemu z listy.
 • Wybierz punkt przywracania systemu najbliższa gdy komputer nie został zainfekowany.
 • Teraz wykonaj opcję na ekranie, aby przywrócić komputer.

Jeśli powyższe metody ręczne nie usuwa wirusa .Consciousness File Virus to masz tylko możliwość usunięcia infekcji przy użyciu narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania. Jest ostatnim i jedynym rozwiązaniem, które łatwo i bezpiecznie można usunąć ten paskudny zagrożenie z komputera.

Mając pewne niepokojące pytania w twojej głowie? Get wątpliwości usunięte z naszych doświadczonych ekspertów tech wsparcia. Wystarczy przejść do sekcji zadać pytanie, wypełnij w szczegółach i pytanie. Nasz zespół ekspertów daje szczegółową odpowiedź o zapytaniu.

polish

Skip to toolbar