Przewodnik usuwania AAC Ransomware skutecznie z systemu Windows

Dowiedz się więcej o AAC Ransomware

AAC Ransomware jest jednym z najbardziej niebezpiecznych wirusów kodujących pliki, które mogą zaszyfrować pliki przechowywane na zagrożonych komputerach i dołączać ich nazwę do rozszerzenia pliku .aac. Według najnowszego raportu o śledztwie, owo ransomware zostało zgłoszone jako krypto wirus klasy średniej, który jest rozpowszechniany przez hakerów kryminalnych przy pomocy złośliwych kampanii e-mailowych wśród użytkowników systemów operacyjnych Windows. Dlatego użytkownicy komputerów są zdecydowanie zalecani do powstrzymywania otwierania plików załączonych do wiadomości e-mail o spamie lub klikając na linki na nim, ponieważ hakerzy kryjący się za stworzeniem AAC Ransomware uruchomili w ostatnim tygodniu sierpnia masową kampanię spamu , 2017.

AAC Ransomware

AAC Ransomware: algorytmy robocze

W przypadku, gdy AAC Ransomware z powodzeniem włamuje się do systemu komputerowego, uruchomi wiele procesów o losowych nazwach, a następnie sporządzi raport na podstawie informacji o komputerach osobistych, takich jak nazwa urządzenia, adres IP, banki pamięci, układ klawiatury i aktywna nazwa konta użytkownika. Następnie informacje te zostaną dostarczone do serwera "Command and Control" obsługiwanego przez hakerzy przestępców przy pomocy żądania POST. Jest on specjalnie zaprogramowany przez aktorów zagrożeń w celu kodowania standardowych typów plików związanych z sławnymi programami, takimi jak Windows Media Player, MySQL, Microsoft Office i Amazon Kindle przy użyciu zaawansowanego algorytmu kryptograficznego AES.

Poza tym AAC Ransomware może usunąć kopie Shadow Volume i strukturę plików danych zakodowanych przez nią, aby uniemożliwić procedurę odzyskiwania przy użyciu naturalnej techniki przywracania systemu Windows. Notatka o okupu wyświetlana przez to złośliwe oprogramowanie można łatwo znaleźć na pulpicie systemu z nazwą "Dowiedz się, jak odzyskać pliki.txt" i nakazać wiktymizowanym użytkownikom skontaktowanie się z programistami za pomocą adresu e-mail "[email protected]". Powstrzymaj się jednak od kontaktu z cyberprzestępcami, zamiast tego wyeliminować AAC Ransomware tak szybko jak to możliwe.

Jak chronić się przed atakiem AAC Ransomware?

Jednym z najprostszych sposobów zapobiegania infekowaniu komputera tym wirusem ransomware jest natychmiastowe wyłączenie funkcji makra w edytorze Word. Zalecane jest, aby badacze zabezpieczeń zdecydowali się uruchomić makra ze znanych lub zaufanych źródeł i nigdy nie próbować ignorować komunikatów UAC, gdy pojawią się podczas otwierania, co wydaje się być plikiem .txt. Jeśli jednak uda się włamać się do systemu zabezpieczeń Twojego komputera, należy podjąć natychmiastowe działania w celu całkowitego usunięcia programu AAC Ransomware i spróbować odzyskać pliki komputera za pomocą kopii zapasowych.

rmv-notice-Polish

Darmowe skanowanie swój Windows PC aby wykrycia AAC Ransomware

Co zrobić, jeśli komputer się zarazić AAC Ransomware

Szkodnika infekcji zostało zaprojektowane przede wszystkim w celu przestraszyć użytkowników i skłonić ich pieniądze. To zajmie swoje pliki na zakładnika i żądanie okupu powrót ważnych danych. Ale teraz chodzi o to, co można zrobić, gdy system został zainfekowany przez wirusa AAC Ransomware? Oto kilka opcji, które można użyć, aby pozbyć się tego bolesnego infekcji.

Nie panikuj – Więc pierwszą rzeczą, nie panikuj, a następnie całkowicie sprawdzić system pod kątem plików roboczych. Jeśli masz jakiekolwiek pliki robocze, a następnie skopiować go na dysk USB.

Płatna Ransom – Inny wariant to można zapłacić okup i czekać, aby uzyskać pliki z powrotem. (Naprawdę zła opcja)

Użyj kopii zapasowej – Oczyścić Ci całe pliki systemowe, całkowicie usunąć infekcję z komputera oraz przywracania plików z dowolnej kopii zapasowej.

Usuwaj infekcje – Można również usunąć wirusa AAC Ransomware za pomocą narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania i usunąć wszystkie zainfekowane pliki. Później można odzyskać wszystkie dane za pomocą dowolnego narzędzia do odzyskiwania danych. (W przypadku, gdy nie masz kopię zapasową plików.) – Zalecana metoda.

Ponowna instalacja systemu Windows – Ostatnia opcja jest ponowna instalacja systemu operacyjnego Windows. Będzie to całkowicie usunąć wszystkie swoje dane, a także zakażenia. Dostaniesz całkowicie nowej infekcji bezpłatnego korzystania z komputera.

Jak usunąć wirusa z AAC Ransomware PC

Krok 1 – Uruchom komputer w trybie awaryjnym.

Etap 2 – Usuń zainfekowane pliki wejściowe rejestru.

 • Kliknij Windows Flag oraz przycisk R razem.

Windows-R-1

 • Wpisz “regedit” i kliknij przycisk OK

regedit

 • Znajdź i usuń następujące wpisy.

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREsupWPM

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesWpm

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain “Default_Page_URL”

HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Classes \ [AAC Ransomware]

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Uninstall \ [AAC Ransomware]

Delete

Krok 3 – Usuń z msconfig

 • Kliknij przycisk Windows + R jednocześnie.

Windows-R-1

 • Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter

msconfig

 • Przejdź do zakładki uruchamianie i odznacz wszystkie wpisy z nieznanego producenta.

system-configuration

Krok 4 – Uruchom ponownie komputer w normalny sposób.

reboot

Sprawdź swój komputer teraz. Jeśli wirus wbiegł wtedy można rozpocząć usig komputerze. Jeśli infekcja pozostaje następnie udać się do następnego etapu.

Krok 5 – Przywracanie systemu

 • Włóż dysk instalacyjny systemu Windows do napędu CD-ROM i uruchom ponownie komputer.
 • Podczas uruchamiania systemu, naciskaj klawisz F8 lub F12, aby uzyskać opcje rozruchu.
 • Teraz wybierz opcję rozruchu z dysku CD, aby uruchomić komputer.
 • Następnie po dostaniesz opcję odzyskiwania systemu na ekranie.
 • Wybierz opcję Przywracanie systemu z listy.
 • Wybierz punkt przywracania systemu najbliższa gdy komputer nie został zainfekowany.
 • Teraz wykonaj opcję na ekranie, aby przywrócić komputer.

Jeśli powyższe metody ręczne nie usuwa wirusa AAC Ransomware to masz tylko możliwość usunięcia infekcji przy użyciu narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania. Jest ostatnim i jedynym rozwiązaniem, które łatwo i bezpiecznie można usunąć ten paskudny zagrożenie z komputera.

Mając pewne niepokojące pytania w twojej głowie? Get wątpliwości usunięte z naszych doświadczonych ekspertów tech wsparcia. Wystarczy przejść do sekcji zadać pytanie, wypełnij w szczegółach i pytanie. Nasz zespół ekspertów daje szczegółową odpowiedź o zapytaniu.

polish

footer 1 polish

Skip to toolbar