Wskazówki dotyczące dezinstalacji ShurL0ckr Ransomware z systemu operacyjnego Windows

odinstalować ShurL0ckr Ransomware

ShurL0ckr Ransomware – co to jest?

Nazwa ShurL0ckr Ransomware, nazywana ostatnio uruchomioną wersją oprogramowania Gojdue ransomware, to w rzeczywistości infekcja złośliwym oprogramowaniem, która została wykryta przez złamane zabezpieczenia Bitglass i Cylance w początkach lutego 2018 roku. Technolodzy potwierdzili ten błędny program jako Ransomware-as- typu "a-service", czyli aplikacji wykorzystywanej przez ludzi, którzy chcą zarabiać łatwe pieniądze poprzez blokowanie danych osób, a następnie żądając od nich okupu. Zagrożenie to obejmuje omijanie skanowania niemal wszystkich najbardziej znanych aplikacji zabezpieczających, a także dobrze znanych programów w chmurze, w tym Microsoft Office 365 i Google Drive.

ShurL0ckr Ransomware identyczny z wieloma innymi niestabilnymi infekcjami tej samej grupy, głównie atakuje komputery PC z zainstalowanym w nich systemem operacyjnym Windows. Po zakończeniu udanej perforacji przyczynia się do powstania wielu niebezpiecznych problemów w systemie. Eksperci zgłosili to konkretne zagrożenie inicjując wdrożenie kilku złośliwych praktyk, najpierw uzyskując kontrolę nad całym systemem, a następnie zmieniając jego domyślne ustawienia rejestru systemu Windows bez świadomości użytkownika. Zagrożenie faktycznie wykonuje tę praktykę modyfikacji, aby umożliwić sobie automatyczną aktywację w systemie przy każdym ponownym uruchomieniu systemu Windows.

ShurL0ckr Ransomware ponadto, po tym wdraża skanowanie systemu w poszukiwaniu plików kompatybilnych z jego zakłóceniem. Następnie, po znalezieniu takich plików, uruchamia na nich operację szyfrowania. To szyfrowanie głównie powoduje, że zainfekowane pliki są całkowicie niedostępne dla użytkowników. Ponadto, po zakończeniu procedury szyfrowania, uwalnia notatkę okupu zawierającą informacje o zaistniałym szyfrowaniu i stwierdza, że ​​jeśli żądana płatność nie zostanie dokonana w podanym okresie czasu, wówczas w takiej sytuacji zaszyfrowane pliki zostaną usunięte na zawsze. Teraz, niezależnie od tego, że wydana notatka początkowo wydaje się autentyczna z natury, sugeruje się, aby ani nie ufać notatce, ani dokonywać żadnych płatności, a zamiast tego skupiać się na dezinstalacji ShurL0ckr Ransomware z komputera w przypadku, gdyby w jakiś sposób czaiła się ona w komputerze. Według analityków bezpieczeństwa systemu jest to najbardziej wszechstronne rozwiązanie umożliwiające wyzwolenie komputera ze wszystkich wyżej wymienionych negatywnych cech.

Jak ShurL0ckr Ransomware Lurks Inside PC?

 • Będąc zagrożeniem ransomware, ShurL0ckr Ransomware rozprzestrzenia się głównie na komputerze użytkownika poprzez kampanie spamowe.
 • Pobieranie bezpłatnych programów z kilku anonimowych domen, a następnie ich instalowanie odgrywa bardzo istotną rolę w rozpowszechnianiu tej błędnej infekcji w systemie.
 • Oprócz tego często rozprzestrzenia się poprzez gry online, uszkodzone oprogramowanie i pirackie oprogramowanie.
 • Aktualizacja systemu operacyjnego istniejącego na komputerze PC w sposób nieregularny i odwiedzanie witryn pornograficznych powoduje w bardzo dużym stopniu inwazję tej nękającej infekcji na komputerze.

rmv-notice-Polish

Darmowe skanowanie swój Windows PC aby wykrycia ShurL0ckr Ransomware

Co zrobić, jeśli komputer się zarazić ShurL0ckr Ransomware

Szkodnika infekcji zostało zaprojektowane przede wszystkim w celu przestraszyć użytkowników i skłonić ich pieniądze. To zajmie swoje pliki na zakładnika i żądanie okupu powrót ważnych danych. Ale teraz chodzi o to, co można zrobić, gdy system został zainfekowany przez wirusa ShurL0ckr Ransomware? Oto kilka opcji, które można użyć, aby pozbyć się tego bolesnego infekcji.

Nie panikuj – Więc pierwszą rzeczą, nie panikuj, a następnie całkowicie sprawdzić system pod kątem plików roboczych. Jeśli masz jakiekolwiek pliki robocze, a następnie skopiować go na dysk USB.

Płatna Ransom – Inny wariant to można zapłacić okup i czekać, aby uzyskać pliki z powrotem. (Naprawdę zła opcja)

Użyj kopii zapasowej – Oczyścić Ci całe pliki systemowe, całkowicie usunąć infekcję z komputera oraz przywracania plików z dowolnej kopii zapasowej.

Usuwaj infekcje – Można również usunąć wirusa ShurL0ckr Ransomware za pomocą narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania i usunąć wszystkie zainfekowane pliki. Później można odzyskać wszystkie dane za pomocą dowolnego narzędzia do odzyskiwania danych. (W przypadku, gdy nie masz kopię zapasową plików.) – Zalecana metoda.

Ponowna instalacja systemu Windows – Ostatnia opcja jest ponowna instalacja systemu operacyjnego Windows. Będzie to całkowicie usunąć wszystkie swoje dane, a także zakażenia. Dostaniesz całkowicie nowej infekcji bezpłatnego korzystania z komputera.

Jak usunąć wirusa z ShurL0ckr Ransomware PC

Krok 1 – Uruchom komputer w trybie awaryjnym.

Etap 2 – Usuń zainfekowane pliki wejściowe rejestru.

 • Kliknij Windows Flag oraz przycisk R razem.

Windows-R-1

 • Wpisz “regedit” i kliknij przycisk OK

regedit

 • Znajdź i usuń następujące wpisy.

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREsupWPM

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesWpm

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain “Default_Page_URL”

HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Classes \ [ShurL0ckr Ransomware]

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Uninstall \ [ShurL0ckr Ransomware]

Delete

Krok 3 – Usuń z msconfig

 • Kliknij przycisk Windows + R jednocześnie.

Windows-R-1

 • Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter

msconfig

 • Przejdź do zakładki uruchamianie i odznacz wszystkie wpisy z nieznanego producenta.

system-configuration

Krok 4 – Uruchom ponownie komputer w normalny sposób.

reboot

Sprawdź swój komputer teraz. Jeśli wirus wbiegł wtedy można rozpocząć usig komputerze. Jeśli infekcja pozostaje następnie udać się do następnego etapu.

Krok 5 – Przywracanie systemu

 • Włóż dysk instalacyjny systemu Windows do napędu CD-ROM i uruchom ponownie komputer.
 • Podczas uruchamiania systemu, naciskaj klawisz F8 lub F12, aby uzyskać opcje rozruchu.
 • Teraz wybierz opcję rozruchu z dysku CD, aby uruchomić komputer.
 • Następnie po dostaniesz opcję odzyskiwania systemu na ekranie.
 • Wybierz opcję Przywracanie systemu z listy.
 • Wybierz punkt przywracania systemu najbliższa gdy komputer nie został zainfekowany.
 • Teraz wykonaj opcję na ekranie, aby przywrócić komputer.

Jeśli powyższe metody ręczne nie usuwa wirusa ShurL0ckr Ransomware to masz tylko możliwość usunięcia infekcji przy użyciu narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania. Jest ostatnim i jedynym rozwiązaniem, które łatwo i bezpiecznie można usunąć ten paskudny zagrożenie z komputera.

Mając pewne niepokojące pytania w twojej głowie? Get wątpliwości usunięte z naszych doświadczonych ekspertów tech wsparcia. Wystarczy przejść do sekcji zadać pytanie, wypełnij w szczegółach i pytanie. Nasz zespół ekspertów daje szczegółową odpowiedź o zapytaniu.

polish

footer 1 polish

Skip to toolbar