kroki w celu Pozbyć się Kook Ransomware z Windows 10

Ostrzeżenie, wiele skanerów antywirusowych wykrywa Kook Ransomware jako zagrożenie dla twojego komputera
Kook Ransomware jest oznaczony przez te skanery antywirusowe
Oprogramowanie antywirusowe Wersja Wykrycie
VBA32 2018.3.5311 Ogólne
F-Secure 7.4.404427 Trj.Win64.Kook Ransomware.CA
AhnLab-V3 2.342151 Wariant z Win64/trojański.Kook Ransomware.B
ZDB Zeus 8.3.414 Spyware.DSrch, Keylogger.MGShadow
Sugestia: Odinstaluj Kook Ransomware Całkowicie – do pobrania za darmo

Kook Ransomware może wejść do komputera za pomocą tego oprogramowania. Jeśli ich nie zainstalowałeś, pozbądź się z nich iCalDoit 0.4.5 , Simple Comic 1.7 RC2 , Mysteries of Magic Island 1.0.1.10 , Jeopardy! Super Deluxe 1.0 , Inspiration 7.0 , Acres Of Gold 1.0 , Nac Wat 3.0.1 , Resourcery 1.1 , SkyScrape II 2.0 , Big Typer 1.1 , AirFoil v4.8.1 , NotePad++ 1.3 , Battle Nations 4.1.0 , Icon Drop 1.0.2 , DupeNuker 3.0.2 , Martha Stewart Makes Cookies 1.1 , CDmatica 1.3 , Apeiron X 1.0.3

Kook Ransomware

Wprowadzenie do Kook Ransomware

Kook Ransomware jest plikiem Cryptor Trojan, który do tej pory zarażał wiele komputerów. Zostało to niedawno zgłoszone i jest sklasyfikowane jako zagrożenie niskiego poziomu. Działa w folderze tymczasowym i zapewnia niedostępność systemu. Blokuje wszystkie pliki, a do odblokowania plików potrzebny będzie klucz odszyfrowywania.

Kook Ransomware szyfruje pliki za pomocą szyfrów AES i RSA i dodaje rozszerzenie na końcu nazwy pliku. Używa go jako sufiksu do zmiany nazw plików. Pliki, które zostaną zaszyfrowane, to obrazy, dokumenty, audio, wideo, arkusz kalkulacyjny, power point itp. Formaty plików, które są zaszyfrowane, to jpg, jpeg, xls, mp3, doc itd. Jeśli otworzysz pliki, otrzyma nieprzyjemną wiadomość, a twój komputer stanie się całkowicie niedostępny w tym stanie.

Jaki jest trudny scenariusz od Kook Ransomware

Kook Ransomware jest bardzo szkodliwy, ponieważ nie tylko blokuje pliki, ale także żąda opłat za okup, aby odblokować pliki. Hakerzy żądają kwoty okupu, przekazując komunikat ostrzegawczy za pomocą listu okupowego. Karta okupu zostaje upuszczona na biurko. Hakerzy podają również e-mail ID, aby się z nimi skontaktować. Dają termin kilku dni na spłatę pieniędzy. Ostrzegają również, że jeśli nie zapłacisz kwoty, wszystkie twoje pliki zostaną przez nich trwale usunięte. Staniesz się oczywiście ofiarą i dostaniesz pieniądze, aby wziąć klucz odszyfrowywania. Ale to będzie poważny błąd, ponieważ nie dadzą ci żadnego klucza deszyfrowania i nigdy nie będą nigdy otwierać twoich plików. Tak więc znacznie lepiej jest nie płacić. Utwórz plik kopii zapasowej na zewnętrznym dysku twardym i użyj oprogramowania do odzyskiwania danych, aby przywrócić dane. Jeśli chcesz szybko usunąć Kook Ransomware z komputera, możesz łatwo wykonać instrukcje tutaj.

Co zrobić, jeśli komputer się zarazić Kook Ransomware

Szkodnika infekcji zostało zaprojektowane przede wszystkim w celu przestraszyć użytkowników i skłonić ich pieniądze. To zajmie swoje pliki na zakładnika i żądanie okupu powrót ważnych danych. Ale teraz chodzi o to, co można zrobić, gdy system został zainfekowany przez wirusa Kook Ransomware? Oto kilka opcji, które można użyć, aby pozbyć się tego bolesnego infekcji.

Nie panikuj – Więc pierwszą rzeczą, nie panikuj, a następnie całkowicie sprawdzić system pod kątem plików roboczych. Jeśli masz jakiekolwiek pliki robocze, a następnie skopiować go na dysk USB.

Płatna Ransom – Inny wariant to można zapłacić okup i czekać, aby uzyskać pliki z powrotem. (Naprawdę zła opcja)

Użyj kopii zapasowej – Oczyścić Ci całe pliki systemowe, całkowicie usunąć infekcję z komputera oraz przywracania plików z dowolnej kopii zapasowej.

Usuwaj infekcje – Można również usunąć wirusa Kook Ransomware za pomocą narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania i usunąć wszystkie zainfekowane pliki. Później można odzyskać wszystkie dane za pomocą dowolnego narzędzia do odzyskiwania danych. (W przypadku, gdy nie masz kopię zapasową plików.) – Zalecana metoda.

Ponowna instalacja systemu Windows – Ostatnia opcja jest ponowna instalacja systemu operacyjnego Windows. Będzie to całkowicie usunąć wszystkie swoje dane, a także zakażenia. Dostaniesz całkowicie nowej infekcji bezpłatnego korzystania z komputera.

Jak usunąć wirusa z Kook Ransomware PC

Krok 1 – Uruchom komputer w trybie awaryjnym.

Etap 2 – Usuń zainfekowane pliki wejściowe rejestru.

 • Kliknij Windows Flag oraz przycisk R razem.

Windows-R-1

 • Wpisz “regedit” i kliknij przycisk OK

regedit

 • Znajdź i usuń następujące wpisy.

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREsupWPM

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesWpm

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain “Default_Page_URL”

HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Classes \ [Kook Ransomware]

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Uninstall \ [Kook Ransomware]

Delete

Krok 3 – Usuń z msconfig

 • Kliknij przycisk Windows + R jednocześnie.

Windows-R-1

 • Wpisz msconfig i naciśnij klawisz Enter

msconfig

 • Przejdź do zakładki uruchamianie i odznacz wszystkie wpisy z nieznanego producenta.

system-configuration

Krok 4 – Uruchom ponownie komputer w normalny sposób.

reboot

Sprawdź swój komputer teraz. Jeśli wirus wbiegł wtedy można rozpocząć usig komputerze. Jeśli infekcja pozostaje następnie udać się do następnego etapu.

Krok 5 – Przywracanie systemu

 • Włóż dysk instalacyjny systemu Windows do napędu CD-ROM i uruchom ponownie komputer.
 • Podczas uruchamiania systemu, naciskaj klawisz F8 lub F12, aby uzyskać opcje rozruchu.
 • Teraz wybierz opcję rozruchu z dysku CD, aby uruchomić komputer.
 • Następnie po dostaniesz opcję odzyskiwania systemu na ekranie.
 • Wybierz opcję Przywracanie systemu z listy.
 • Wybierz punkt przywracania systemu najbliższa gdy komputer nie został zainfekowany.
 • Teraz wykonaj opcję na ekranie, aby przywrócić komputer.

Jeśli powyższe metody ręczne nie usuwa wirusa Kook Ransomware to masz tylko możliwość usunięcia infekcji przy użyciu narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania. Jest ostatnim i jedynym rozwiązaniem, które łatwo i bezpiecznie można usunąć ten paskudny zagrożenie z komputera.

Mając pewne niepokojące pytania w twojej głowie? Get wątpliwości usunięte z naszych doświadczonych ekspertów tech wsparcia. Wystarczy przejść do sekcji zadać pytanie, wypełnij w szczegółach i pytanie. Nasz zespół ekspertów daje szczegółową odpowiedź o zapytaniu.

polish

Skip to toolbar